رفتارهایي كه شيطان را ضعيف مي‌كند 🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼

ساخت وبلاگ
چکیده : فتارهایي كه شيطان را ضعيف مي‌كند🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼🔥 روزى شيطان در گوشه مسجد الحرام ايستاده بود. حضرت رسول صلى ا... با عنوان : رفتارهایي كه شيطان را ضعيف مي‌كند 🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼 بخوانید :
فتارهایي كه شيطان را ضعيف مي‌كند
🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼
🔥 روزى شيطان در گوشه مسجد الحرام ايستاده بود. حضرت رسول صلى الله عليه و آله هم سرگرم طواف خانه كعبه بودند. وقتى آن حضرت از طواف فارغ شد، ديد ابليس ضعيف و نزار و رنگ پريده، كنارى ايستاده است، فرمود: تو را چه مى شود كه چنين ضعيف و رنجورى ؟!

🏮گفت : از دست امت تو به جان آمده و گداخته شدم . فرمود: مگر امت من با تو چه كرده اند؟

🔑 گفت : يا رسول الله ! چند خصلت نيكو در ايشان است، من هر چه تلاش مى كنم اين خوى را از ايشان بگیرم نمى توانم. فرمود: آن خصلت ها كه تو را ناراحت كرده كدام اند؟ گفت:

☘ اول اين كه هرگاه به يكديگر مى رسند سلام مى كنند و سلام يكى از نامهاى خداوند است. پس هر كه سلام كند حق تعالى او را از هر بلا و رنجى دور مى كند و هر كه جواب سلام دهد، خداوند متعال رحمت خود را شامل حال او مى گرداند.

🍃دوم اين كه وقتى با هم ملاقات كنند به هم دست مى دهند و آن را چندان ثواب است كه هنوز دست از يكديگر برنداشته حق تعالى هر دو را رحمت مى كند.

🌺 سوم، وقت غذا خوردن و شروع كارها "بسم الله" مى گويند و مرا از خوردن آن طعام و شركت در آن دور مى كنند.

🍂 چهارم، هر وقت سخن مى گويند: "ان شاءالله" بر زبان مى آورند و به قضاى خداوند راضى مى شوند و من نمى توانم كار آنها را از هم بپاشم، آنان رنج و رحمت مرا ضايع مى كنند.

🎋 پنجم، از صبح تا شام تلاش مى كنم تا اينان را به معصيت بكشانم. باز چون شام مى شود، توبه مى كنند و زحمات مرا از بين مى برند و خداوند به اين وسيله گناهان آنان را مى آمرزد.

☄ ششم، از همه اينها مهمتر اين است كه وقتى نام تو را مى شنوند با صداى بلند "صلوات"مى فرستند و من چون ثواب صلوات را مى دانم، از ناراحتى فرار مى كنم؛ زيرا طاقت ديدن ثواب آن را ندارم

⚡️ هفتم ؛ ايشان وقتى اهل بيت تو را مى بينند، به ايشان مهر مى ورزند و اين بهترين اعمال است...

📚 انوارالمجالس، صفحه 40

حضرت علی بن ابی طالب(ع)...
ما را در سایت حضرت علی بن ابی طالب(ع) دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 53 تاريخ : دوشنبه 29 آذر 1395 ساعت: 9:14